Connect with us

Sisuturundus

Kronise matkatoidud – kui esmatähtis on kiirus

Avaldatud

kuupäeval

Mõnikord on nii, et ei viitsi söögikraamiga kohe üldse jännata. Samas tead, et midagi on vaja kala- või pikemale metsaretkele (seenele, marjule) kaasa võtta, et lõpuni ära kesta. Ja et sooja toitu on ikkagi mõnus süüa, olgu käsil sügisene trolling, öine tonkapüük või mis iganes. Üheks võimaluseks on käia enne kalaretke läbi Salmost ning tõsta muude kalastusvidinate seas ostukorvi ka paar pakki Kronise matkatoitu.

Pakitoitude teema on aina kiiremini liikuvas maailmas popp ja pidevalt arenev. Tänasel päeval valmistavad selliseid paari liigutusega söögivalmis seatavaid pakitoite aina enam ka kodumaised tootjad ning pea igal aastal tuleb turule uusi lahendusi ja maitseid. Vala keev vesi peale, oota veerand tundi ja söö. Esmatähtsad pole mitte niivõrd eesrindlikud maitseomadused, vaid mugavus ja kiirus, mis kulub toidu söögivalmis saamiseks, matkal ka kalorite hulk, mida toidust saab.

Kronise pakitoite valmistatakse Lätis ning samu tooteid kasutab ka lõunanaabrite kaitsevägi, mistõttu päris igast poest neid toite osta ei saa. Kronise toodangu peamiseks eeliseks on vast see, et toitude söögikorda saamiseks pole kuuma vett tarvis – lihtsalt pressid pakendi sisu potti või pannile, lased priimusel soojaks ja mõne minuti pärast juba sööd. Kes priimust kaasa vedada (ega lõkke tegemisega jännata) ei viitsi, saab Salmost osta ka spetsiaalse kuumaelemendiga leegivaba Kronise soojenduskoti, mis toidupakendis sisalduva kümnekonna minutiga kenasti soojaks ajab. (Seda lahendust kasutatakse paljude riikide armees.) Viimasel juhul pole vaja metsa või vee äärde kaasa tarida isegi toidunõusid, piisab vaid ühest lusikast, millega otse pakist süüa. Eriti laiskadele teadmiseks, et tootja sõnul kõlbavad need toidud süüa ka külmalt, otse pakist, aga meil jäi see variant proovimata.

Kronise valikus on viis erinevat toitu – veiseguljašš tatra ja šampinjonidega, pasta Bolognese kastmega, chilli con carne (mehhikopärane vürtsikas hakklihahautis), köögiviljahautis kanaga ning riis hakklihakastmega. Meie Taani makrelliretke ajal olid kaasas esimesed kolm – kannatasid süüa küll ja kõige enam meeldis chilli con carne. Restoraniväärilist kulinaarset elamust matkatoitudest reeglina otsida ei maksa, aga kui eesmärgiks on lõuna ajal või ka pärast väsitavat püügipäeva toidu valmistamisele ülemäära aega mitte kulutada ja midagi kiiresti valmis saada, on sedasorti pakitoidud omal kohal.

Energiasisalduselt on Kronise pakitoidud keskmised või isegi kergemapoolsed. Näiteks veiseguljaši energiasisaldus 100 g kohta on 133 kcal / 559 kJ, sellest 6 g rasvu (sh küllastunud 1,1 g), 11,1 g süsivesikuid (sh 2,2 g suhkruid), 9,2 g valku ja 1 g soola. Seega väga rammus kõhutäis ei ole ja näiteks füüsiliselt raskel tundramatkal, kus kogu elamist seljas peab tarima, tuleb energiavajaduse katmiseks šokolaadi peale hammustada, aga niisama kalal või seenel täidab kõhtu küll. Umbes sama palju või veidi enam energiat annavad ka teised Kronise toidud. Kõige rohkem kaloreid on Bolognese kastmega pastas – 155 kcal 100 g kohta.

Struktuurilt meenutab pakkide sisu vast kõige rohkem praadi, mis on blenderiga peenemaks lastud. Ainult oad ja maisiterad olid terved. Ka hakkliha oli nagu hakkliha ikka ja riis samuti, aga mingeid makarone, seene- või köögiviljatükke meil tuvastada ei õnnestunud. Kes tunneb, et tahaks rohkem või mingit iseloomulikku või teravamat maitset, võib ise meelepäraseid maitseaineid juurde segada – kes tšillit, kes karrit, kes midagi kolmandat.

380-grammise paki hind Salmos on 6.45–8.45 ning ühekordne leegivaba kuumutuskott maksab 2.50 eurot. (See viimane pole mõistagi kohustuslik.) Avamata paki soovituslik säilitustemperatuur on 0 kuni +25°C, nii et kannatab kaasa võtta ka südasuvisele linaskipüügile. Küll aga tuleb kord juba avatud pakki hoida temperatuuril +2° kuni +6°C ning kasutada ära 48 tunni jooksul. Talvel pakasega lähevad need toidud tõenäoliselt lihtsalt jäässe ja vajavad enne soojendamist üles sulatamist.

Kronise pakitoidud on müügil Salmo kauplustes Tallinnas ja Tartus ning Salmo e-poes. Vaata lisaks: www.salmo.ee.

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga