Connect with us

Keskkonnaamet

Edaspidi saab harrastuspüügiõiguste eest tasuda portaalis kalaluba.ee

Avaldatud

kuupäeval

Alates märtsist toimub harrastuspüügiõiguse eest tasumine või kalastuskaartide ostmine lihtsalt ja mugavalt uues portaalis kalaluba.ee. Varem pilet.ee-st ostetud load kehtivad oma kehtivusaja lõpuni. Käsimüügipunktid uuele süsteemile üle minnes kaovad.

Harrastuspüügiõiguse tasu maksmiseks tuleb kalaluba.ee portaalis valida sobilik toode, s.t kas püügiõigust soovitakse 24 tunniks, 7 päevaks, pooleks aastaks või aastaks, sisestada kalastaja isikukood (soovi korral ka meiliaadress) ning tasuda püügiõiguse eest. Lisaks pangalingi või krediitkaardiga maksmisele saavad Elisa, Tele2 ja Telia kliendid maksta ka mobiiliga. Sel juhul lisandub püügiõiguse tasu jooksva kuu mobiiliarvele. Kui lisada ka oma e-posti aadress, saadetakse sinna täpne info koos püügiõiguse kehtivusajaga ja ka püügiõiguse lõppemisel teavitus. Harrastuspüügiõigust saab osta ka teisele isikule, nt sõbrale – selleks on vaja teada selle inimese isikukoodi.

Portaalis saab harrastuspüügiõiguse eest maksta ka välismaalane, kellel Eesti isikukoodi pole. Selleks tuleb sisestada tema ees- ja perekonnanimi, sünniaeg ja riik.

Ostukorvi funktsionaalsus võimaldab maksta kasvõi kümne kalastaja püügiõiguse tasu, lisades andmed ja püügiõigused ükshaaval ostukorvi ja tasudes siis kõigi eest ühekorraga.

Harrastuspüügiõiguse eest maksmine ei eelda portaalis kasutajakonto olemasolu ega sisse logimist. Portaal on kasutatav eesti, vene ja inglise keeles.

Tasumine SMS-iga

Uuele süsteemile üle minnes on mõeldud ka neile, kes mingil põhjusel tehingut internetis teha ei saa või ei taha. Selleks on alates 1. märtsist avatud SMS-makse võimalus lühinumbril 1717. SMS-iga saavad maksta ainult Eesti sideoperaatorite, Elisa, Tele2 ja Telia kliendid ning SMS maksega saab tasuda vaid harrastuspüügiõiguse eest.

Harrastuspüügiõiguse eest tasumiseks sõnumiga tuleb SMS-i sisestada soovitud tootekood ning enda isikukood, jättes nende vahele tühiku. Püügiõiguse omandamise kinnituseks saabub teie telefonile vastussõnum. Kui soovitakse vastusõnumit vene keeles, tuleb pärast isikukoodi lisada tühik ning suurtähtedega lühend RUS, kui aga inglise keeles, siis ENG (vt näited).

Tootekoodid harrastuskalapüügi õiguse eest tasumiseks SMS-iga:
• 100 – harrastuspüügiõigus 24 tunniks;
• 101 – harrastuspüügiõigus 7 päevaks;
• 102 – harrastuspüügiõigus 182 päevaks;
• 103 – harrastuspüügiõigus 365 päevaks.

Kui sama isikukoodiga inimene soovib vastust vene keeles, tuleb numbrile 1717 saata sõnum sisuga 100 38802020001 RUS.

Välismaalasel, kellel ei ole Eesti isikukoodi, on kõige lihtsam maksta püügiõiguse eest kalaluba.ee portaalis. Kui välismaalasel on siiski soov maksta SMS-iga, tuleb selleks hankida Eesti sideoperaatori SIM-kaart. Sõnum numbrile 1717 tuleb nüüd saata kujul: tootekood (tühik) riigikood + sünnikuupäev (tühik) ees- ja perekonnanimi (tühik) soovitud suhtlemise keele lühend. Näiteks kui Eestis soovib ühel päeval kalastada soomlane Matti Korhonen, tuleb tal numbrile 1717 saata sõnum, mille sisuks on: 100 FI26.08.1986 MATTI KORHONEN ENG.

Soome, Läti või muu riigi numbrilt sõnumit saata ei saa, selleks on vaja Eesti kõnekaarti!

Koduriigi tähiseks peab olema rahvusvaheline kahetäheline lühend ning tühikut riigi lühendi ja sünnikuupäeva vahele ei jää. Näiteks meie naaberriikidest Soome lühend on FI, Lätil LV, Leedul LT, Venemaal RU jne. Täpsem info kõigi maksevõimaluste kohta on leitav kalaluba.ee portaalist lisainfo alt.

Veebilehel kalaluba.ee saab harrastuspüügi õiguse eest tasuda tootekoodidega jändamata kas pangalingi, krediitkaardi või mobiilimaksega. Veebileht on kättesaadav kolmes keeles.

Kalastuskaarti taotle veebis

Kalastuskaardi taotlemiseks ning selle eest tasumiseks tuleb veebilehele kalaluba.ee sisse logida. Eestlased ja Euroopa Liidu kodanikud saavad selleks kasutada riigi autentimisvõimalusi, s.t logida sisse id-kaardi, mobiil-id või smart-id abil.

Kalastuskaardi otsinguga tuleb leida soovitud kalastuskaart ning lisada küsitud andmed. Keskkond on kasutajasõbralik ning andmete sisestamine ja loa eest tasumine ei tohiks kellelegi probleeme tekitada. Kui kasutaja peaks siiski hätta jääma, aitab Keskkonnaameti klienditugi numbril 662 5999 või e-posti teel klienditugi@keskkonnaamet.ee.

KESKKONNAAMET

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga