Connect with us

Hooajakaart

Kalastuskaardi taotlusi 2022. aastaks saab esitada selle aasta detsembri esimesest päevast

Avaldatud

kuupäeval

Kalastuskaardi taotlusi 2022. aastaks saab esitada alates kolmapäevast, 1. detsembrist 2021. Enne uue taotluse esitamist tuleks kalastajal veenduda, et eelnevate lubade püügiaruanded on esitatud.

Paberkandjal kalastuskaardi taotlusi 2022. aasta kalastushooajaks võetakse vahetu kontaktina Keskkonnaameti kontorites vastu vaid 1. detsembril vahemikus kell 9-10. Pärast seda saab täidetud taotlused jätta kontori postkasti või osta kalastuskaart internetist aadressil pilet.ee.

Keskkonnaameti kontorid, kus võetakse vastu kalastuskaardi taotlusi
Haapsalu (Lehe tänav 8 kontoris)
Jõgeva
Jõhvi
Kuressaare
Kärdla (Kõrgessaare tänava kontoris)
Pärnu
Rakvere
Rapla (Kuusiku tee tänava kontoris)
Räpina
Tallinn (Kopli tänava kontoris)
Tartu
Türi
Valga
Viljandi
Võru (Karja tänava kontoris)

„Et hoida oma klientide ja töötajate tervist, paneme kõigile südamele, et kontorisse taotlust esitama tulles kannaksite maski ning hoiaksite teiste taotlejatega distantsi,“ ütles Keskkonnaameti klienditeeninduse juht Meelika Tamberg.

Taotluse võib Keskkonnaametile saata ka postiga või digiallkirjastatult e-kirja teel. „Sel juhul tuleb arvestada, et taotluse esitamise tähtajaks loetakse selle Keskkonnaameti dokumendiregistris registreerimise kuupäeva ja kellaaega. Registreerimise aeg on saatmise ajast kindlasti hilisem,“ sõnas Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko.

Kalastuskaardi taotlused rahuldatakse nende laekumise ajalises järjekorras. Lubade hulk näiteks nakkevõrkude puhul on veekoguti piiratud. 2022. aastal on kõik võrguload nädalapikkused, ka Peipsil, kus seni kehtisid kuuajased load.

Enne kalastuskaardi taotlemist tuleb kindlasti üle vaadata, et kohustuslik püügiaruanne eelneva perioodi kalastuskaardi eest oleks esitatud. „Kui aruanne on esitamata, ei saa uut kalastuskaarti taotleda. Lihtsaim viis võlgnevuse kontrollimiseks on teha seda pilet.ee keskkonnas,“ rääkis Aimar Rakko. Vajadusel võib aruande esitamise kohta uurida ka Keskkonnaameti vee-elustiku spetsialistidelt. Kalastuskaardi taotlemise ja püügiaruande esitamise kohta saab täpsemalt lugeda Keskkonnaameti kodulehelt.

Lisateave:
Aimar Rakko
Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja
aimar.rakko@keskkonnaamet.ee
5306 9104

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga