Connect with us

Hooajakaart

Uuendus jahi- ja kalameestele: õiguste eest tasumine kolib uuele veebiplatvormile

Avaldatud

kuupäeval

2022 aastal muutub harrastuskalapüügiga seotud õiguste müügi platvorm – senine pilet.ee lõpetab selle teenuse pakkumise ning uueks tasumise ja info hankimise kohaks on kalaluba.ee. Samal platvormil saab maksta ka jahipidamisõiguse tasu.

Kõik varem pilet.ee-st ostetud õigused ja load kehtivad pärast üleminekut edasi ja on nähtavad ka uuel lehel.

Uus platvorm pakub veebis moodsa e-poe mugavusi, kus tasuda saab nii pangalingi, krediitkaardi kui mobiilimaksega ning tänu ostukorvi funktsioonile tekib võimalus soetada soovi korral mitu erinevat luba ühekorraga.

Uues kohas saab maksta harrastuspüügi õiguse eest, taotleda kalastuskaarti, selle eest tasuda ja esitada püügiaruandeid. Paberkandjal kalastuskaarti saab jätkuvalt taotleda Keskkonnaameti kontorites.

Uue süsteemi loomise põhjuseks oli praeguse infosüsteemi vananemine, mis ei võimalda pikas perspektiivis vajalikku turvalisust tagada ega mugavaid teenuseid pakkuda.

Platvorm on loodud spetsiaalselt kümnete tuhandete seniste ja tulevaste kasutajate vajadustest lähtudes – nende seas on nii harrastuspüüdjad kui jahimehed, aga ka lubade haldamise ja kontrollimisega seotud ametnikud.

Uus platvorm kohaldub kasutatava seadme ekraaniga, olgu selleks siis mobiil, tahvel või arvuti. Parendatud on ostetud õiguste ja tekkinud kohustuste, sealhulgas näiteks kalastuskaardi aruannete kohta teavituste saatmist.

Valmimas on ka SMS-ga tasumise võimalus, mis on sarnane laialt levinud mobiilse tasulise parkimisega.

Pärast uuele platvormile üleminekut saab vajadusel abi Keskkonnaameti klienditoe telefonilt.

Kaasaegse platvormi arendust rahastas 90% ulatuses Euroopa Liidu Merendus- ja Kalandusfond ja 10% ulatuses Eesti riik.

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga