Connect with us

Varustus

Kui päike kõrvetab, pane selga Norfini UV-kaitsega särk

Avaldatud

kuupäeval

Mida teha, kui väljas on põrgukuumus, taevas lõõskab päike, aga teie püüate näiteks juulikuisel Emajõel koha või rebite Peipsil ahvenaid. Särki seljast võtta ei saa, sest katmata kehaosad kipuvad vee peal õhtuks hullusti ära põlema, aga pikkade riietega on arutult palav ja ebameeldiv. Appi tuleb Norfini pikkade varrukate ja UV-kaitsega spetssärk, mis on loodud just sellistes oludes kandmiseks.

Samast särgist on kaks veidi erinevat versiooni. Norfin Sun Pro Deck meenutab välimuselt tavalist pikkade käistega spordipesu (või ka jalkasärki), Sun Pro Barracuda Hoodie’l aga on lisaks sügava lõikega kapuuts, näokaitse ning labakätele venitatavad pöidlaavadega mansetid. Särgiosa lõige on mõlemal enam-vähem sama, erinev on üksnes kanga muster. Mõlemad särgid on heledates toonides, mistõttu ei lähe need päikese käes kuumaks ning hoiavad kandja mõnusalt jahedana.

Mõlemad särgid on valmistatud samast kangast (90% polüester, 10% spandex), mis on kerge, veniv ning kuivab märjaks saades väga kiiresti. Materjali sünteetilised kiud on hingavad ja sisaldavad spetsiaalset vetthülgavat katet, mis juhib hästi higi eemale ja hoiab naha kuivana. Lisaks on materjalil kõrge UV-kaitsefaktor (UPF 50, tootja sõnul blokeerib vähemalt 95% UV-kiirtest isegi märjana), mis laseb kandjal pikka aega otsese intensiivse päikesevalguse käes viibida. Mõlemat mudelit toodetakse suuruses L–XXL. Kes läheb kalale soojale maale, sellele teadmiseks, et samast tooteseeriast on saadaval ka spetskindad. Nii palju n-ö tehnilisest poolest.

Põhiline kasutuskoht, mida silmas pidades kõnealused särgid on loodud (eriti too kapuutsiga ja näokaitsega mudel), on kalapüük soojades meredes, kus intensiivne päike ja kõrge UV-kiirgus kalamehe kaitsmata keha kiiresti ära küpsetavad – halvimal juhul lausa sedavõrd, et asi võib õhtul kiirabis lõppeda. Esmajoones ongi need särgid mõeldud kalameestele, kes soojal maal kõiksuguseid tarpoone, luiskalu, hobumakrelle ja muid vahvaid tegelasi püüdmas käivad. Varem polnud sedasorti riietust meil peaaegu üldse saada või siis oli hind selline, mis pani reisisellid pigem piiritaguste internetipoodide poole vaatama, aga nüüd pole muud, kui sea sammud Salmosse ja vali sobiv suurus välja.

Kitsamalt vaadates aga on neil särkidel oma nišš täiesti olemas ka Eestis. Leidub ju meilgi terve hulk niisuguseid püüke, kus tuleb päev otsa vee peal ja lõõskava päikese käes passida – näiteks suvine kohapüük Emajõel, ahvenapüük Peipsil või haugipüük madalates merelahtedes, kui nimetada vaid mõnda. Kui siia lisada juulikuise Emajõe alamjooksu verejanulised parmud, on selge, et üks korralik pikkade käistega särk, mis ei lase kalastajal õhtuks hullusti ära põleda ning vereimejate eest kaitseb, kulub igale ridvamehele ära. Tillukesele forellijõele või -nirele minnes on see ilmselt liialt silmatorkav riietus, aga suurel veel pole vahet.

Loomulikult sobivad need särgid suurepäraselt ka kõikide muude vaba aja veetmisega seotud tegevuste juurde, kus on oht nahka ülemäärase UV-kiirguse tõttu kahjustada.

Seljas on mõlemad särgid hästi kerged, märkamatud ning mugavad. Lausa sedavõrd, et kipud vahepeal üldse ära unustama, et sul särk seljas on.

• Norfin Sun Pro Barracuda Hoodie (pikkade varrukate ja kapuutsiga) 49.95

• Norfin Sun Pro Deck (pikkade varrukatega) 35.95

Jutuks olnud UV-kaitsega kalastussärgid on saadaval Salmo kauplustes Tallinnas ja Tartus, Salmo e-poes www.salmo.ee ning hästivarustatud kauplustes üle Eesti.

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga