Connect with us

Kaupmees

Kalastussport.ee täidab tellimuse viivitamatult

Avaldatud

kuupäeval

Kalastaja vaatas ringi Tartus Anne Selveris asuvas Kalastussport.ee kaupluses ning tõdes, et lettidelt võib taas leida mitmesugust uut ja põnevat püügivarustust.

Kalastussport.ee poodi sisenedes tuleb tõdeda, et kauplus on jätkuvalt spinningupüügi suunas kaldu. Poe omanik Sten Urbanik ütleb, et väikese poe puhul on oma niši leidmine ja spetsialiseerumine üks võimalusi, kuidas paremini hakkama saada. „Kalastussport.ee on keskendunud suuresti jigi- ja eriti microjigipüügile, seda kaupa on siin kindlasti rohkem kui keskmises Eesti kalastustarvete kaupluses,“ ütleb ta. Sten on ka ise kõva microjigitaja ja korraldab ka spinninguvõistluseid, seega üritab pidevalt uue ja huvitava kauba osas silmad lahti hoida. Kalastussport.ee kauplusest leiab esmavajalikud asjad kätte ka üle keskmise nõudlik kalastaja.

Spinninguritvade valik ei ole Kalastusspordis arusaadavalt nii lai nagu suurtes kalastustervete kauplustes, sest kasutada olev poepind seab omad piirid. Küll aga ütleb Sten, et üritab põnevamad või mingi püügiviisi jaoks väga hästi sobivad ridvad pidevalt sees hoida. Põhirõhk on taas microjigitamisel ja ahvenal, aga loomulikult on olemas ka toekam varustus näiteks koha- ja haugipüügiks.

Stendis olevate spinninguritvade hinnaklass on väga lai, ulatudes 59-st kuni 400 euroni. Taskukohasema hinnaga microjigiritvadest toob Sten välja näiteks Favourite X1 ja White Birdi ning Crazy Fishi Perfect Jigi. Kõik need on tublid tööriistad, eriti algajatele, kes kergete ja nõtkete ritvadega kohanemiseks kohe sadu eurosid välja käia ei raatsi. Uutest kaubamärkidest on sellest aastast poes olemas ukrainlaste Golden Catchi ridvad, mille seast leiab sobivaid mudeleid väga erinevate kalade püügiks.

Keskmisesse hinnaklassi jäävad enamik Savage Geari ritvu, Favourite Blue Bird (kõrgelt hinnatud mudel microjigitajate seas), Crazy Fishi Arjon, nanojigi (slaavipärase laenuna tuntud ka kui marmõšingu) jaoks sobilik Nano Zero SE ning erineva testi ja pikkusega Versused. Väga hea on Steni sõnul ka Pontoon 21 micrijigiritv Grance Zonda. Kõige kallimad on Major Crafti ja osad Crazy Fishi mudelid.

Spinningurullidest on letis arvukalt eri tootjate (Okuma, DAM, Favourite, Shimano, Ryobi jt) haspelrulle ja ka valik multirulle (Abu, Okuma, Savage Gear). Multirullihuvilised saavad poes toimiva komplekti kokku panna, sest stendis on ka mitmeid multirullidele mõeldud ritvu.

Lantidest on Sten sel aastal varasemast rohkem rõhku pannud vobleritele. Stendis jääb silma näiteks lai värvivalik Rapala 7 cm pikkuseid Jointed Shad Rap’e, mis on Peipsil ahvena trollijate üks kindlaid lemmikuid, samuti palju kvaliteet-jaapanlasi (OSP, ZipBaits (B-Switcherid!), Megabass jt). Ehkki üldise hinnatõusu tuules on ka voblerite hinnad kõikjal maailmas märkimisväärselt kerkinud, üritab Sten kalameestele pakkuda ka taskukohasema hinnaga valikuid (nt Strike Pro).

Võdikutest on Kalastusspordis jätkuvalt tõenäoliselt Tartu parim valik Keitechi toodangut. Nagu mainitud, meeldib Stenile endale kõige rohkem ahvenapüük microjigiga ning see peegeldub ka mudelivalikus. Ent ahvenajigide kõrval on saadaval ka väga palju koha- ja haugipüügiks sobilikke mudeleid – kui juunis kohapüük lahti läheb, on Steni pood päästnud ikka välja mitmete toimivate mudelite ja värvingutega, mida mujal linna peal pole. Lisaks Keitechile ja mitmetele n-ö vanadele kaubamärkidele (Fanatik, Perchik, Akara, Gemini jt) on Kalastusspordis müügil ka kvaliteetne Pontoon21 ja Megabassi toodang, mille seast leiab hulga ägedaid värvinguid nii koha-, haugi- kui ahvenapüügiks. Samuti on mitmeid uusi värve Narvalilt, mille kalavõdikud on koha- ja haugimeeste landikarpides kindla koha leidnud.

Õngitsejale ja fiidrimehele pakub Sten jätkuvalt head valikut Zammataro peibutussöötasid, lisandeid ja atraktoreid. Zammataro on premium-klassi sööt, tuleb Saksamaalt ja selle looja Michael Zammataro on ka ise kõva võistlusõngitseja. Valikus on klassikalised söödasegud kõigile põhilistele püügikaladele nii õngitsemiseks kui fiiderdamiseks. Eeliseks nimekate konkurentide ees on mõnevõrra odavam hind. Õngitsemishuvilistele on jätkuvalt saadaval ka Tubertini õngitsemisvarustus (ridvad, rullid, ujukid jne), Sensase atraktorid jne, samuti saab Kalastusspordist alati värsket konksusööta, usse ja tõuke.

Muudest tarvikutest jäi silma väga hea valik Decoy kvaliteetkonkse (peamiselt microjigile, aga ka haugipüügiks), palju erinevaid jigipäid (nii tinast kui volframist, värvimata ja värvitud), liidrite ja lipsude sidumiseks vajalikku fluorocarbonit ja monofiili, landilõkse, UV-vildikaid, riideid, ridvakotte, kahvu jpm. Nööridest rippus stendis palju Sunline’i mudeleid, samuti Seaguari, Savage Geari ja YGK toodangut. Õngekorke oli igale maitsele ja allahindluse kast, kus sobrades kõiksugu huvitavat kaupa päevavalgele tuleb, samuti olemas.

Kalastussport.ee kauplus asub Tartus, Anne Selveris (Kalda tee 43) ning on avatud esmaspäevast laupäevani kella kümnest hommikul seitsmeni õhtul. Läbi e-poe kalastussport.ee on pakutav kaup aga kättesaadav üle Eesti ja ööpäevaringselt. Väiksemate ja keskmise suurusega kalastusvidinate saatmiseks kasutab Sten pakiautomaate, ritvade puhul aga kullerit. Tööpäeva sees vormistatud tellimus pannakse teele viivitamatult, sest kõigi suuremate teenusepakkujate pakiautomaadid asuvad sealsamas Anne Selveris.

Kalastussport.ee
Kalda tee 43 (Anne Selver),
Tartu 50707
Avatud E–L 10.00–19.00
Telefon: 53 854 310
FB: kalastussport.ee
www.kalastussport.ee

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga