Connect with us

Kutseline kalastaja

Kutseliste kalurite püügivõimalused järgmisel aastal ei muutu

Avaldatud

kuupäeval

Valitsus kinnitas kutselise kalapüügi võimalused ja tasumäärad 2023. aastaks, mille järgi püüniste piirarv jääb samaks. Olulisim muudatus on üleminek kehtivale haldusjaotusele.

Mitmed püügivõimalused on seotud maakonna piiriga ja siiani on järgitud kuni 2017. aastani kehtinud maakondade piire. Järgmisest aastast kehtima hakkav muudatus, millistes püügiruutudes võib merel iga konkreetse maakonna loaga püüda, puudutab merel nelja maakonda: Ida- ja Lääne-Virumaa piiri ning Pärnumaa ning Läänemaa piiri.

Lääne-Viru ja Pärnu maakonnas lubatakse püüda ruutudes, mis vastab maakonna tegelikule piirile, sest nendes maakondades rannajoon pikenes. Ida-Virumaal ja Läänemaal ehk maakondades, mille rannajoon lühenes, lubatakse järgmisel aastal püüda ruutudes, mis vastab maakonna endisele piirile. Lühenenud rannajoonega maakondade püügiala korrigeeritakse maakonna kehtiva piiriga vastavusse lähiaastatel ja sellest muudatusest mõjutatud kaluritele antakse võimalus valida, kumma maakonna loaga nad tegutsemist jätkavad. Siseveekogudest puudutab muudatus Elistvere järve, mis liigub Jõgevamaa alt Tartu maakonna alla.

Järgmisel aastal kehtima hakkavas määruses on üle vaadatud merel iga maakonnaga soetud püügiruudud ja korrigeeritud need vastavaks maakonna veealaga ning territoriaalmere välispiiriga. Summaarne püügikoormus maakonnapiiride täpsustusest ei muutu ja kalur ei jää maakonnapiiri muutuse tõttu ilma õigusest ajaloolist püügiõigust kasutada. Rannapüügil ja siseveekogudes odavneb 36 püügiõigustasu ja kallineb 38 püügiõigustasu, 46 püügivõimaluse tasu jääb samaks. Läänemere traalpüügis kesksel kohal oleva räime ja kilu püügiõigustasud tõusevad, moodustades 2021. aastal püütud saagi ühe tonni väärtusest 2%.

Keskkonnaministeerium

Kutselise kalastaja rubriiki toetavad: EMKF Rakenduskava, Euroopa Merenduse-ja Kalandusfond ja Kalanduse teabekeskus
Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga