Connect with us

Kutseline kalastaja

Kutseliste kalurite andmeid tuleb esitama hakata elektrooniliselt

Avaldatud

kuupäeval

Kõik kutselised kalurid peavad peatselt andmeid esitama elektrooniliselt. Põllumajandus- ja Toiduameti kalapüügi- ja turukorralduse osakonna juhtivspetsialist Gunnar Lambing vastab seitsmele küsimusele, millega kalurid enim ameti poole pöörduvad.

Mis muutub alates 1. juulist?

1. juulist peavad kutselised kalurid hakkama kõiki püügiandmeid esitama elektrooniliselt. Andmete paberkandjal esitamise võimalus kaob. Muudatus puudutab üle 3000 kasutaja. Muudatused on tingitud uue kalapüügiga seotud andmete esitamise korra kehtima hakkamisest. Sellest tulenevalt peavad kõik kaluri kalapüügiloa alusel kala püüdvad ettevõtjad esitama kala püügi ja lossimise ning kala üleandmise andmed elektrooniliselt PERK-i nutirakenduse vahendusel. Samuti peavad kala esmakokkuostjad ja kala vedajad esitama sama rakenduse vahendusel kala esmakokkuostu ja kala veo andmed.

Keda muudatus puudutab?

Muudatus puudutab kõiki kaluri kalapüügiloa alusel kala püüdvaid Eesti ettevõtjaid, kala esmakokkuostjaid ja kala vedajaid.

Miks on see muudatus vajalik?

Muudatus on vajalik, et kalapüügiga seotud andmed oleks paremini jälgitavad ja töödeldavad ning nende laekumine oleks operatiivsem. Kõik see on oluline, et tagada kalavaru jätkusuutlik majandamine. Sellega astutakse samm lähemale ka riigi elektroonilise andmete esitamise poliitika aktiivsemale juurutamisele kalapüügisektoris.

Kas alates 1. juulist ei ole enam võimalik esitada püügiandmeid?

1. juulist pole võimalik püügiandmeid esitada paberdokumendil ja seni aktiivselt kasutatava veebirakenduse vahendusel. Seega tuleb alates juulist kasutada üksnes PERK-i rakendust.

Kust on võimalik nõu ja abi saada?

Põllumajandus- ja Toiduamet pakub võimalust saada nõu ja abi ning ka koolitusi, et üleminek kulgeks kaluritele sujuvalt. Üleminekule eelneval ja järgneval perioodil on abi saamiseks võimalik pöörduda kõigi Põllumajandus- ja Toiduameti kalapüügikorralduse ametnike poole. Korduma kippuvatele küsimustele saavad nutirakenduse kasutajad vastused Põllumajandus- ja Toiduameti kodulehelt https://pta.agri.ee/perk. Kodulehel on olemas ka kõik vajalikud juhised nutirakenduse PERK kasutuselevõtuks. Sealt on leitav ka PERK nutirakenduse kasutamise videokoolitus.

Küsimuste esitamiseks on võimalik kasutada ka meiliaadressi PERK@pta.agri.ee või helistades telefonil 7 374 329.

Mis juhtub kutselise kaluriga, kui ta alates 1. juulist ei esita andmeid PERK-i keskkonna kaudu?

Kui kutseline kalur ei esita alates 1. juulist andmeid uue kehtestatud korra kohaselt, siis loetakse, et need andmed on kehtestatud korras esitamata.

Mis on nutirakendus PERK?

PERK on kalapüügiga seotud andmete esitamiseks mõeldud elektrooniline rakendus kalapüügi, lossimise ja kala veoandmete ning kala üleandmise ja esmamüügiandmete esitamiseks. PERK kaudu peavad kalapüügiga seonduvad andmed esitama kõik isikud, kes on kalapüügiseaduse kohaselt kohustatud esitama kalapüügi, lossimise, kala üleandmise või üle võtmisega ning kala esmamüügi ja esmakokkuostuga seotud andmeid.

Põllumajandus- ja Toiduamet

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga