Connect with us

Hülged

Kalurid saavad toetust hülgekindlate püügivahendite ostuks

Avaldatud

kuupäeval

Ranna- ja siseveekalurid saavad riigilt küsida toetust hülgekindlate püügivahendite soetamiseks. Toetuseks on eraldatud 3,6 miljonit eurot.

Viimastel aastatel on hüljeste arvukus Eestis tõusnud ning sagenenud on ka nende rünnakud kalurite saagile. „Hülge põhitoit on kala ning kui kalur on selle ühte kohta kinni püüdnud, on hülgel seda väga hõlbus süüa. Pärast hülgerünnakut jäävad kalurile järele poolikud kalad ja katkised püünised, mis kujutavad endast ulatuslikku majanduslikku kahju,“ rääkis Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kalanduspoliitika osakonna nõunik Margus Medell.

Hülgekindlad püügivahendid aitavad kaitsta kalurite saaki ning vähendavad ka hüljeste hukkumist kalurite püünistes. Lisaks püügivahendite väljavahetamisele on kaluritel võimalik taotleda toetust hülgepeletite soetamiseks; need peletavad hülged püünistest eemale helisignaali abil, pakkudes hülgerünnakute vastu täiendavat kaitset.

„Püügivahendite väljavahetamine ja peletite ostmine on kulukas, mistõttu lõime Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondi kaudu võimaluse nende ostuks toetust taotleda. Loodame, et aina süvenev probleem saab seeläbi leevendust ning nii liigirikas keskkond kui ka maapiirkonna olulised elatusalad säilivad,“ ütles regionaalminister Piret Hartman.

Toetuse taotlemine on PRIA e-keskkonnas plaanis avada 2024. aasta juuni lõpuks.

Toetust rahastatakse Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondist ning selle andmise kord on kehtestatud määrusega „Perioodi 2021–2027 püügivahendi parendamise toetus“.

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga