Connect with us

Haug

Haugi püügikeeld

Avaldatud

kuupäeval

1. märtsist algab haugi kuderahu merel. 15. märtsist algab see ka Võrtsjärvel ja siseveekogudel. Kuderahu tähendab püügikeeldu ehk haugi püük on sel ajal keelatud. Püügikeeld kestab 30. aprillini. 

Pane tähel! Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvel hakkab haugi keelupüügiaeg 1. aprillist ja kestab 5. maini.

Haugide kudemise aeg sõltub veetemperatuurist, mis omakorda sõltub jääkatte lagunemisest. Merel sulab jää kõige kiiremini, mistõttu on sealne püügikeeld seatud ka kõige varasemaks. Peipsil seevastu kestab jääkate kõige kauem ja sellest tulenevalt ka hilisem keeluaja algus.

Kuna haug läheb kudema madalasse vette, on ta lihtne saak võrkudega röövpüüdjatele, kes kudealale suunduvaid hauge krabama tõttavad. Õnneks hoiavad meie inspektorid kuderahust kinni pidamisel silma peal ja ebaseaduslikud võrgud eemaldatakse.

Haugi kuderahu rikkumise eest on füüsilisele isikule ette nähtud kuni 300 ühiku suurune trahv ehk kuni 1200 eurot, juriidilisele isikule 32 000 tuhat eurot. Lisaks trahvile tuleb süüdlasel hüvitada ka kalavarudele tekitatud kahjud.

Kalavarude hea seisundi tagamiseks on tõhusaim ja odavaim lahendus kindlustada kalade looduslik paljunemine ning selles osas saab olla kaladele abiks igaüks.

Seega laseme kaladel rahulikult kudeda.

📷Jarko Jaadla

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga