Connect with us

Püügikeeld

Jõesilmu püügikeeld

Avaldatud

kuupäeval

1. märtsist algab meie jõgedel jõesilmu püügikeeluaeg. Jõesilm on siirdekala, kes käib kudemas enamuses Eesti rannikujõgedest.

Meredest jõgedesse kudema rändavad jõesilmud valivad selleks tähtsaks toiminguks peamiselt kruusase ja kivise põhjaga kiirevoolulised jõelõigud. Kudemine algab siis, kui vee temperatuur on tõusnud 9-10 kraadini, peamine kudeaeg on 12-18 kraadi juures.

Kui kudemiseks on vaja nii sooja jõevett, miks siis püügikeeld juba märtsis algab? Sellepärast, et kudema jõudmine on üks raske töö. Marja või niisa valmimiseks kaotavad kalad oluliselt enda kaalus ja ka toiteväärtuses. Märtsis jõesilmu püügi lõpetamine aitab tagada piisaval arvul kudekalu.

Kuderahu rikkumise eest on füüsilisele isikule ette nähtud kuni 300 ühiku suurune trahv ehk kuni 1200 eurot, juriidilisele isikule 32 000 tuhat eurot. Lisaks trahvile tuleb süüdlasel hüvitada ka kalavarudele tekitatud kahjud.

Kalavarude hea seisundi tagamiseks on tõhusaim ja odavaim lahendus kindlustada kalade looduslik paljunemine ning selles osas saab olla kaladele abiks igaüks.

Seega laseme kaladel rahuliku#laskalakoeb

📸 Madis Otsa

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga