Connect with us

Kalapüügieeskiri

Latika kuderahu

Avaldatud

kuupäeval

Kuderahu kaitseks kehtib alates 1. maist kuni 10. juunini siseveekogudes (v.a Võrtsjärv) latikapüügi keeluaeg. Peipsil, Lämmijärvel ja Pihkva järvel algab kuderahu 5. mail ja kestab samuti 10. juunini.

Sellel perioodil võib siseveekogudes latikat püüda ainult lihtkäsiõnge, käsiõnge ja põhjaõngega. Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvel on lubatud vaid lihtkäsiõng ja käsiõng.

Latikale kehtib alammõõt – 35 cm – Peipsil, Pihkva järves, Lämmijärves, Emajões ja Väikeses Emajões. Mujal alammõõtu pole. Ühes ööpäevas tohib üks inimene välja püüda maksimaalselt 15 latikat.

Lisaks latikapüügi keelule kehtivad olulisemates kudepaikades üleüldised püügikeelud. Vaata kindlasti enne püügile asumist üle kalapüügieeskirjas kehtestatud ajalised püügipiirangud! Lingi eeskirjale leiad kommentaaridest.

Meie inspektorid hoiavad kuderahu pidamisel silma peal. Kontrollreide tehakse mais Peipsi, Lämmi-, Pihkva ja Õrsava järvel ning Võhandu jõe alamjooksul, aga kindlasti ka teistel siseveekogudel, kus on olulised latika kudealad.

Pilt: Jarko Jaadla

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga