Connect with us

Võistlused

EMV sisevete allveepüügis toimusid Saadjärvel

Avaldatud

kuupäeval

07. augustil 2021 toimusid Saadjärvel 21. korda Eesti meistrivõistlused sisevete allveepüügis, korraldaks, nagu ikka, Eesti Harrastuskalastajate Liit ning klubi Harpoon.

Stardi- ja finišiala asus Kaldaranna ujumiskohas Tabivere kiriku poolses kaldas ning võistlusaeg oli viis tundi, kell 12.00–17.00. Arvesse läksid kõik kalaliigid arvestades kehtivaid alammõõte; haugile ja ahvenale olid kehtestatud täiendavad alammõõdud vastavalt 55 cm ja 25 cm. Veel kasutati juba eelmisel aastal kasutusele võetud nn püügikava, mille järgi läks igast liigist arvesse vaid kolm isendit. Peamisteks püügikaladeks olid taas haug, ahven ja linask. Angerjat on Saadjärvest üsna keeruline kätte saada, sest olenevalt veeoludest liigub ta erinevates sügavustes.

Ilmaga seekord ei vedanud, mistõttu jäid väga paljud osalejad üldse tulemata. Puhus tugev tuul, järvel oli korralik laine, pidevalt sadas vihma. Veetemperatuur oli 20°C ja õhk 22°C. Vee läbipaistvus varieerus sõltuvalt järve kaldast ja avatusest tuulele 2–4 meetri vahel. Starti tuli seitse allveekütti, kel oli lubatud püüda kogu järve piires. Kuna tuul segas püüki märkimisväärselt, tulid esimesed võistlejad kaldale juba tund aega enne võistlusaja lõppu.

Lõplik paremusjärjestus selgus tabatud saagi kala- ja kaalupunktide liitmisel. 2021. aasta Eesti meistriks sisevete allveepüügis tuli Edgar Kovbasnjuk kolme haugiga, mis kokku andsid 4445 punkti. Teiseks jäi Andrus Põld kahe haugi, kahe linaski ning ühe ahvenaga, saades nende eest 2305 punkti. Kolmanda koha sai Aare Sepri ühe haugi ja linaskiga, teenides 1925 punkti. Suurimaks kalaks oli Aare lastud 1,6-kilone linask. Ilma kalata jäid kaks allveekütti.

Võistlejad rääkisid suurest hulgast surnud 30–50 cm pikkustest angerjatest, keda leidus 2–4 m sügavuses kõikjal üle järve. Ilmselt on tegu angerjate punataudiga, mida on järves varemgi täheldatud. Elusaid angerjaid võistlejad seekord ei näinudki.

Auhinnalaua kattis Triton, selle eest suured tänud Artjom Mošarovile. Lisaks loositi kõigi osalejate vahel välja mitmeid eriauhindu. Lõpuloosi peaauhinnaks oli Aare Sepri poolt välja pandud Harpooni-nimeline grillahi. Suurimad tänud ka klubile Merehunt ning Aleksei Kalininile Innovative Alliance’ist, kes trükkis diplomid ja aitas tegeleda reklaamiga. Peakorraldajana tänan ka sekretär Inga Kuldmäed, kohtunikke Aivar ja Andres Kääri, Hardi Laignat ja Eglet Tabivere supiköögist, kes keetis meile suurepärase seljanka.

Järgmisel aastal on kavas korraldada võistlused varem, juba juulikuus. Infot leiab klubi Harpoon Faceboooki lehelt. Uute kohtumisteni!

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga