Connect with us

Võistlused

Maardu Ahven 2024 võitjaks tuli Tarmo Kürsa

Avaldatud

kuupäeval

Et tuul ja torm kalamehi ei kõiguta, tõestas 17. veebruaril 23. korda toimunud võistlus Maardu Ahven, kuhu tuli kohale 114 kalastajat – 84 meest, 8 naist ja 22 noort.

Ilmataat hommikul tagasi ei hoidnud – vihma sadas ja sooja oli ligi 5 kraadi, kuid tuul lõõtsus puhanguti 15–20 m/s. Veega kaetud klaaslibedal jääl oli raske isegi paigal püsida – kes augu jäässe sai, sel oli soovitav end kohe ankrusse panna, et tuul minema ei viiks. Tabatud ja jääle visatud ahvenad puhuti hetkega püüdja juurest minema ja neid tuli mööda järve taga ajada. Õnneks jäi vähemalt vihm enne stardipauku järgi. Püügiaega oli kolm tundi, kümnest üheni.

Eelnevatel päevadel järvel luuret teinud kalamehed kurtsid, et polnud kolme päeva jooksul saanud ühtegi kala, mis pani kohtunikud muretsema, et peab seekord auhinnad hoopiski välja loosima. Vaelleni mootorkelguga jääl ringi sõites ning osalejatest pilti tehes tunduski asi algul õige trööstitu – tunni aja jooksul polnud stardipaiga poolsesse järveossa jäänud püüdjatest keegi saanud ainsatki võttu ja vägisi hakkas tunduma, et kohtunikel tuleb lasta käiku plaan B.

Järve teise otsa jõudes aga oli pilt hoopis teine – ahven oli all ja kalameestel polnud aega isegi poseerida. Kalad, mis jääle sikutati, olid valdavalt küll väikesed, aga päev oli päästetud. Sealtpoolt järve võistluse võitjad tulidki.

Pärast võistluspüügi lõppu kulus oma pool tundi, et vastaskalda all püüdnud kalamehed mööda libedat jääd vastutuult stardipaika tagasi jõuaksid.

Mehed:

1. Tarmo Kürsa                      5520 g

2. Georg Semenovski             4855 g

3. Denis Mežennõi                 3900 g

Naised:

1. Kristi Salamaa                    370 g

2. Eve Talvet                          360 g

3. Katrin Juuse                       260 g

Noored:

1. Joonatan Kummer (14 a)            2910 g

2. Miron Nikonorov (11 a)            2530 g

3. Krit Laas (6 a)                    210 g

Suurima kala (150 g ahven) püüdis Dmitri Nikonorov. Parima maardulase tiitli sai Eerik Laas, kes püüdis ka väikseima kala. Vanima osaleja auhinna sai taas Boriss Troškin (90 a). Noorim osaleja oli 6-aastane Krit Laas, kes saavutas lisaks noorte arvestuses kolmanda koha.

Võistluse korraldasid Maardu linnavalitsus ja Kalastaja. Lisaks peaauhinnaks olnud Tohatsu rippmootorile oli Maardu linnavalitsus välja pannud ka rohkesti muid auhindu. Kuuma lõhesuppi sai kah.

Veel fotosi üritusest.

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga