Connect with us

Toimetaja veerg

Kalastusvõistlustest ja võistlemisest

Avaldatud

kuupäeval

Kui rääkida kalameestega võistlemisest, jagunevad vestluspartnerid laias laastus kaheks. Need, kel meeldib kalapüüki nautida üksinda salajase metsajärve vaikuses, mühatavad vaid ükskõikselt ja keeravad pea ära. Radikaalsemate naturalistide arvates ei sobi kalapüük ja võistlemine üldse kokku, sest enda paremuse tõestamine läbi teiste elusolendite väntsutamise õige asi küll ei ole. Teised kalastajad aga lähevad võistluste mainimise peale vaimustusest ergama ja on valmis kõik nüansid nii varustuse, söötade kui muu teemasse puutuva kohta ülima põhjalikkusega lahti seletama. Tean paljusid kirglikke kalamehi, kes naudivad võistlustega kaasnevat õhkkonda, hasarti ja adrenaliini väga. Ja mis seal salata – igapäevases kalapüügis kipuvad need, kes võistlustel käivad, olema jupp maad osavamad kui tavalised kalamehed või n-ö pühapäevapüüdjad. Juba seetõttu maksab sportlaste tegemistel üks silm peal hoida.

Seekordses Kalastajas ongi talviste teemade kõrval pikemalt juttu kalastusvõistlustest. Nimelt toimusid sel sügisel eestlaste osalusel lausa kolmed maailmameistrivõistlused ning spinningupüügis õnnestus meie poistel juba teist korda järjest maailmameistriteks tulla. Seejuures jäi napilt puudu, et Eesti koondis oleks võtnud kõik, mis üldse võimalik, sest lisaks meeskondlikule esikohale saadi paatkondade arvestuses esimene ja kolmas koht. See on tulemus, mida annab järgi teha.

Võistluste osas silmaringi laiendamine ei jookse mööda külgi maha ka neil kalameestel, kes ise võistlemisest suurt ei pea. Näiteks kas teadsite, et konkurentide järel nuhkimisel, mis võib paiguti võtta lausa spioonifilmi süžee mõõtmed, võib olla oluline roll hea tulemuse tegemisel? Või kuidas käib fiiderdamisvõistlustel ettevalmistuse ja treeningute ajal sektorite detailne kaardistamine? Või mismoodi võisteldakse tänavakalastuses (ingl streetfishing), mis on linnastunud Kesk-Euroopas vägagi populaarne formaat? Tänapäevane kalastusvõistlus on midagi hoopis (kõrg)tehnoloogilisemat ja keerulisemat, kui et saadakse lihtsalt kokku ja kukutakse stardipaugu peale kalu välja loopima. Väga olulise osa tulemusest määrab ära eeltöö käigus hangitud info ja mida rikkalikum ja täpsem see on, seda suuremad on lootused edule. Sa võid olla maailma parim kalamees, aga kui sind ikka täiesti suvalises kohas ja ilma ettevalmistuseta vette visatakse, pole head tulemust võimalik teha.

Veebruari lõpus tulevad järjekordsed maailmameistrivõistlused meile koju kätte, kui Võrtsjärvel Limnoloogiajaama juures hakkavad mõõtu võtma maailma parimad kirbutajad. Võtke aega, käige läbi ja heitke pilk peale, kuidas ala tipud püüavad, millist varustust nad kasutavad ja mis õhkkond MM-il üleüldse valitseb. Kui palju selliseid võimalusi ikka avaneb, et nii kangete kalameeste tegemisi sedavõrd lähedalt uudistada saab. Ja kui seejärel peaks olema tunne, et mis see võistlemine ära pole, siis spinningu, fiidri, õngitsemise ja kirbutamise meistrivõistluste sarjas on igaühel võimalik kaasa lüüa. Mine tea, äkki hakkab veel meeldimagi.

PS. Talv on jätkuvalt parim aeg järgmiseks aastaks Kalastaja tellimiseks. Olukorras, kus kõik ümberringi kallimaks muutub, võimaldab see hulga raha kokku hoida.

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga