Connect with us

Toimumised

XXI MAARDU AHVEN 2022

Avaldatud

kuupäeval

Maardu Ahven 2022 võitjaks tuli Denis Žigaldo

Pärast kaheaastast pausi toimus taas jääaluse kalapüügi võistlus Maardu Ahven, korraldajateks jätkuvalt Maardu Linnavalitsus ja Kalastaja. Võistluse peaauhinda, 3,5 hj-list Tohatsu paadimootorit läks püüdma 81 kalastajat, sh kaks 4-aastast tüdrukut.

Järjekorras 21. Maardu Ahven pidi toimuma juba 2020. aastal, kuid siis oli soe talv ning jääd ei tekkinud. 2021. aastal oli jää küll olemas, aga koroonapuhangu ja Terviseameti nõuete tõttu jäi võistlus taas ära. Sel aastal aga läks õnneks – jääd oli piisavalt, väliürituste piirangud kaotati ning üritus sai toimuda. Samaaegselt leidis Maardu järvel aset ka talvine lohesurfi võistlus Winter Surf Worlds WISSA 2022, nii et ühel pool järve püüdsid kalamehed kala, teisel pool aga sõitsid surfarid.

Mehed:

1. Denis Žigaldo                     2540 g

2. Georg Semenovski             1635 g

3. Marko Abram                     1535 g

Naised:

1. Anastassia Suprun              635 g

2. Nina Žilinskaja                   180 g

3. Eve Talvet                          100 g

Noored:

1. Viktoria Masljonova (7 a)  270 g

2. Ardo Soikka (7 a)               245 g

3. Veniamin Antonov (13 a)  120 g

Püügiaega oli kolm tundi, kümnest üheni. Lisaks peaauhinnaks olnud Tohatsu päramootorile anti välja rohkesti muid auhindu.

Suurima kala (210 g ahven) püüdis Denis Žigaldo. Parima maardulase tiitli sai meesteklassis neljandaks tulnud Vladimir Jegorov (1430 g). Väikseima kala püüdis Kurmet Partsioja. Vanima osaleja auhinna sai Boriss Troškin.

Nagu Maardu Ahvenal kombeks, pakuti seegi kord sooja kalasuppi ja tuisutopsi.

Ürituse viis läbi Kalastaja vastutav väljaandja Hanno Kask ning võistluse lõppedes pidas tänukõne Maardu linnapea Vladimir Arhipov.

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga