Narva Lõhe 2021 võitis Erki Oppe

Avaldatud

kuupäeval

18.–19. septembril toimus Narvas juba 21. korda kalapüügivõistlus „Narva Lõhe“. Osales 30 lõhekütti Eestist, Lätist ja Venemaalt.

Kõik reeglid ja tingimused olid nagu varasematel aastatel – kaks võistluspäeva, püügivahenditeks spinning või lendõng ning võistlusalaks jõelõik Sõpruse sillast kuni elektrijaama tammini. Laupäeval toimus püük kolmest seitsmeni, pühapäeval kaheksast kaheteistkümneni.

Esimene päev algas paljutõotavalt – kohe võistluse alguses sai Erkki Oppe seitsmenda viskega silla juurest emase 7,1-kilose lõhe. Kala väsitamine kestis napp veerand tundi ja lõhe oli haakunud ilusasti suust. Veidi hiljem tuli teisele mehele sisuliselt sama koha pealt otsa veel üks kala, kuid seekord pidi püüdja alla vanduma. Päeva jooksul oli veel mitmeid võtte, aga kaldale ükski neist kaladest ei jõudnud. Veidi enne võistlusaja lõppu sai eelmise aasta võitja Sergei Oleinik kätte isase 2,7-kilose lõhe. Sellega esimene võistluspäev lõppes ja osalejad suundusid hotellidesse. Teisel võistluspäeval arvesse minevaid kalu ei tabatud, ainsaks lõheliseks jäi Läti kalamehe tabatud alamõõduline meriforell, mis tagasi lasti. Nii järjestusidki parimad esimese päeva tulemuste järgi – esimene Erki Oppe ja teine Sergei Oleinik. Kolmas koht jäi välja andmata.

Päeva lõpus pakuti võistlejatele sooja pirukat ja kohvi ning kõik osalejad said loosiga auhinna võistluse peasponsori BoBo Fishingu auhinnakotist.

Võistluse korraldas Eesti Harrastuskalastajate Liit koos partneritega. Peasponsoriks oli Bobo Fishing, kes kattis auhinnalaua ning pani võistluste võitjale välja kalli Shimano Twin Poweri spinningurulli. Teisteks toetajateks olid landimeistrid Eduard Teras ja Hans Soll, Läti värvitehas Riia Lakid ning Innovative Alliance. Korraldajad tänavad Reinu, Erkit, Ingat ja Aleksandrit. Erilised tänud Sandrile Bobo Fishingust.

Järgmisel aastal kohtume taas, siis juba nädal aega varem kui seekord.