Connect with us

Keskkonnaamet

Inspektorid valvavad Lämmi- ja Pihkva järve kudevaid latikaid

Avaldatud

kuupäeval

Latikaga inspektor Lohusuus. Foto: Keskkonnaameti järelevalve pildikogu

Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel on 5. maist kuni 10. juunini latikapüük keelatud, sest latikatel on kudeaeg. Keskkonnaamet teeb kuderahu tagamiseks Lämmi- ja Pihkva järvel kuni keeluaja lõpuni tugevdatud kontrolli.

Keeluajal tohib Lämmi- ja Pihkva järvel latikat püüda ainult lihtkäsiõnge ja käsiõngega ning seejuures peab õngepüügil järgima ka koguselist püügipiirangut. Iga kalastaja tohib püüda ööpäevas mitte rohkem kui 15 latikat. Samuti tuleb kinni pidada latikale kehtestatud alammõõdust, mis on ninast sabauime lõpuni 35 cm. 

„Kontroll on vajalik, sest oleme varasematel aastatel Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel, samuti Õrsava järvel ja Võhandu jõe alamjooksul tuvastanud arvestataval hulgal õiguserikkumisi. Peamisteks rikkumisteks on kalapüük nakkevõrkude, mõrdade või kadiskatega, millega ei ole lubatud kudeajal püüda,“ selgitas Keskkonnaameti järelevalveosakonna Põlvamaa büroo juhataja Toomas Rebane.

„Möödunud kevadel tuvastasime ajavahemikus 1. maist kuni 10. juunini 55 selguseta kuuluvusega püügivahendit, sealhulgas 53 nakkevõrku ja kaks ääremõrda ning alustasime kaheksa väärteomenetlust. Ka käesoleval aastal oleme juba esimesed ebaseaduslikud püügivahendid veekogust eemaldanud,“ lisas Toomas Rebane. 

Ebaseaduslik püük kahjustab järve latikavarusid ja rikkumiste ennetamiseks on väljas tavapärasest suuremad jõud. Põlva- ja Võrumaa veekogudel aitavad latika kuderahu tagada ka teiste maakondade inspektorid. 

Keskkonnaamet tuletab meelde, et ebaseaduslik kalapüük võib tuua kuni 1200 euro suuruse rahatrahvi. Lisaks tuleb tasuda keskkonnale tekitatud kahju.

Lisateave:
Toomas Rebane
Keskkonnaameti järelevalveosakonna Põlvamaa büroo juhataja
toomas.rebane@keskkonnaamet.ee
521 4884

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga