Connect with us

Kalavarud

Kalavarude kaitsmisest Rootsis Indalsälveni jõel

Avaldatud

kuupäeval

Bergeforseni hüdroelektrijaamast allavoolu jääv jõelõik on lõhe- ja meriforellimaa. Hülged ja kormoranid on seal lindpriid ning lastakse lihtsalt maha.

Sattusin hiljuti internetist lugema Bergeforseni hüdroelektrijaamast allavoolu asuva lõhe ja meriforelli püügiala eeskirju. Kuna on huvi sinna lõhet püüdma minna, tuleb end eelnevalt kohalike olude ja reeglistikuga kurssi viia.

Muuhulgas avastasin, et Indalsälveni jõel on legaliseeritud nii hüljeste kui ka kormoranide jaht Bergeforseni hüdroelektrijaama paisust allavoolu, kuhu asustatakse lõhe-ja meriforelli noorjärke. Lugedes lõhepüüki korraldava kalastusklubi kodulehelt vastuseid sagedamini esitatud küsimustele, selgub, et näiteks hülge või kormoranide märkamisel esimeses või teises püügitsoonis palutakse sellest kohe teada anda kas telefonitsi või SMS-iga, et kohale kutsuda jahimehed. Nii hüljeste kui kormoranide küttimine neis tsoonides käib sarnastel alustel metsas peetava jahiga – kui mingi liigi arvukus on liiga kõrge, siis seda piiratakse, jättes samas alles elujõulise populatsiooni. Hülgejahil ajalised piirangud puuduvad (s.t hülgeid tohib lasta aastaringselt), kormoranide jaht on lubatud ajavahemikul 15. maist kuni 30. septembrini, et kaitsta kalade noorjärke ning jõkke kudema tõusvat lõhet.

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga