Connect with us

Kalapüüginõuded

Hiiumaa säinasilt lõpuks korras

Avaldatud

kuupäeval

Suvises ja sügiseses Kalastajas kirjutasime Hiiumaal Käina lahe ääres asuvast RMK logoga vigasest infotahvlist, kuhu säina pildi asemele oli eksikombel sattunud merisiig ning mis Laisna ja Orjaku kanalis õngitsevate laste seas segadust põhjustas. Nüüd on see asi lõpuks korda saanud.

Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp kirjutas 13. novembril Kalastajale saadetud kirjas järgmist.

„Juba aprillikuus, kui sarnane märgukiri Teie poolt meile laekus, tunnistasime, et meil puudus info selle infotahvli ja vea kohta, sest infotahvli paigaldamisega Orjaku kanali lähedusse ei ole Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakond seotud olnud ega selle paigaldamist ka rahastanud. Siiski leidsime juba toona, et viga on kahetsusväärne ja tuleb leida võimalused selle parandamiseks. Hiljem edastasime oma palve infotahvli korrigeerimiseks tahvli paigaldajale. Meile teadaolevalt on paigaldaja infotahvli tänaseks korrigeerinud, millest annab tunnistust ka Teie teistkordse kaebuse peale 10. novembril 2020 objekti kontrollimisel tehtud foto.“

Veel lisab ta, et temale teadaoleva info kohaselt ei ole Keskkonnainspektsiooni inspektorid lastele kõnelause eksitava sisuga infotahvli lähedal ühtegi trahvi tehtud.

Veidi arusaamatu see ju on, kuidas ühe kalapildi asendamine rohkem kui pool aastat aega võttis, aga kokkuvõttes on tähtis ikkagi see, et asi lõpuks korda sai. Lõpp hea, kõik hea.

Kalastaja lubab omalt poolt, et üritab ka tulevikus sedasorti apsakatel silma peal hoida.

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga