Connect with us

Kalaviktoriin

Kümme küsimust

Avaldatud

kuupäeval

1. Kalameeste jaoks on välja mõeldud erinevaid abivahendeid, mis nende elu lihtsamaks peaks tegema. Osad neist on paremini omaks võetud, teised jälle mitte niivõrd. Mis on juuresoleval pildil ja milleks seda kasutatakse?

2. Mereleksikoni andmeil on seda massiliselt kasutatavat kalastusvidinat ajalooliselt nimetatud veel ka timmiõngeks ja virveliks. Mis nime all tunneme seda tänapäeval?

3. Kui hiidlased käisid lükil, siis tegid nad just seda. Mida?

4. Eesti jõed on reeglina suhteliselt lühikesed ja veevaesed. Mis ühendab Võhandu, Pärnu, Põltsamaa, Pedja, Kasari, Keila, Piusa, Pirita ja Navesti jõge?

5. Sellel veesõidukis hädavajalikul abivahendil on mitu nime. Saarte ja läänemurdes on selle nimi kappel, idamurdes loop, lõunaeesti murretes pilk. Millega on tegu ja milleks seda kasutatakse?

6. Sellel kalal on palju rahvapäraseid nimetusi – koerakala, krindu, krõnkli, penijüri, pess, pissuk, rattapulk, teljeotsapulk jpt. Harrastuskalastajad hindavad seda kala esmajoones söödakalana suuremate röövkalade püügil. Mis kala?

7. See kuni 5 cm pikkuseks kasvav kala kannab õigustatult maailma kõige aeglasema kala tiitlit. Väheliikuva kalana on tema maksimaalne liikumiskiirus vaid 1,5 meetrit tunnis. Mis kala?

8. Kui prints Charles, praegune kuningas Charles III, kihlus Diana Spenceriga, saatis kuulus Šoti putukasiduja Megan Boyd talle just selle, kirjutades juurde „great catch“. Mille kinkis Megan Boyd tulevasele kuningale?

9. Millisel maal kasutatud, millise maa keelest ja millisest püügivahendist on tulnud eestikeelne sõna „lant“?

10. Türkiissinise veega Tamborasi jõgi Indoneesias Kagu-Sulawesi provintsis Kolaka regentkonnas Tamborasis on turistide seas populaarne vaatamisväärsus. Jõgi saab alguse allikast kaljusel künkal, voolab risti üle ranna ja suubub Boni lahte. Mille poolest on Tamborasi jõgi maailmas ainulaadne?

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga