Connect with us

Kalateave

Kalafotodel põhinev kalaliikide määraja ‘KalaAju’

Avaldatud

kuupäeval

Kalanduse teabekeskus on loonud kalafotodel põhineva kalaliikide määraja – “KalaAju” (KalaAju.ee). KalaAju on veebirakendus ja selle kasutamiseks tuleb minna aadressile KalaAju.ee. Eraldiseisvate allalaetavate äppide loomiseks töö käib.

Määraja programmi “väljaõpetamiseks” vajasime võimalikult paljude erinevate kalade fotosid. Heade tulemuste saamiseks lootsime koguda igast kalaliigist minimaalselt 500 fotot. See päriselt ei õnnestunud ja seetõttu ootame ka edaspidi kõigi kalade fotosid, et KalaAju edasi treenida.

KalaAju treenimiseks on seisuga 6. aprill 2021 kasutatud ligi 30 000 fotot, millest ligi 3300 saadeti KalaAju fotokoguja kaudu. Fotosid saatsid 49 inimest. Aitäh! Edaspidi paikneb fotode saatmise võimalus Kalanduse teabekeskuse kodulehel. Otsetee vormile on ka KalaAju.ee lehel ja vormi täitmist on lihtsustatud. Saate jätta ka tagasiside.

Praegune KalaAju versioon ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga neljal juhul viiest määrab liigi õigesti. Juriidilist kaalu määrangutel pole.

Huvilised saavad ennast KalaAju arengutega kursis hoida Kalanduse teabekeskuse kodulehel.

Kalanduse teabekeskus tänab kõiki kalamääraja loomisse panustajaid. Eriline tänu neile, kes on leidnud aega ka pärast 31.10.2020 toimunud loosimist kalu pildistada ja meile fotosid saata. Järgmine loosimine toimub 30. juunil 2021.

Käige tihti kalal, püüniseid tühjendamas ja kasutage aktiivselt KalaAju ning saatke meile ka edaspidi fotosid!

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga