Connect with us

Kampaania

Tühjade ussikarpide vastu saab tasuta usse!

Avaldatud

kuupäeval

Kalastus.eu jätkab ka sel aastal kampaaniaga, mille käigus meie veekogude kaldad seal vedelevatest ussikarpidest puhtamaks saavad.

2019. aastal alustas Kalastus.eu keskkonnasõbraliku kampaaniaga, kus inimesed saavad tuua oma tühjad ussikarbid kauplusesse tagasi ning saavad nende vastu usse. Iga 10 tühja ja terve ussikarbi eest saab vastu karbitäie nr 2–4 komposti- või sõnnikuusse või kärbsetõuku.

2023. aasta jooksul kogusime kokku pea 1900 karpi ning 2024. aasta alguse seisuga oleme suunanud tagasi ringlusesse üle 7130 karbi. Võttes arvesse, kui palju usse müüakse meie kalastustaarvete kauplustes aasta jooksul, ei ole see kogus muidugi teab mis suur, aga sellegipoolest on tegemist olulise panusega keskkonna heaks. 2023. aastal suutsime koguda ca 100 karpi rohkem, kui eelnenud aastal.

On inimesi, kes toovad korraga 200–300 karpi, aga ka neid, kes käivad iga paari nädala tagant kümnese portsuga. Toodud ussikarpide põhjal võib öelda, et neid käiakse veekogude ääres ka spetsiaalselt otsimas – välimuse põhjal on osad neist pikka aega kaldal vedelenud. Tänu kõigele sellele on meie veekogude kaldad saanud jälle natuke puhtamaks.

Uus hooaeg ning kevadine usside ostmise kõrgaeg on kohe-kohe käes – kevadeti ostetakse Eesti kalastustarvete kauplustest nädalas ca 5000 karpi usse. See on suur kogus plastmassi, millest arvestatav osa jäetakse lihtsalt veekogude äärde vedelema. Meie tühjade ussikarpide kampaania jätkub ka 2024. aastal, et anda oma väike panus meie puhtamasse loodusesse.

KAMPAANIA REEGLID

• Tallinnas Männiku tee 104A asuvasse Kalastus.eu kauplusesse tuleb tuua vähemalt 10 tühja ussikarpi (sobivad ka Poola ööusside või kärbsetõukude karbid) või saata need Männiku Rimisse pakiautomaati. Iga 10 tühja ussikarbi eest anname nende toojale vastu karbitäie sõnniku- või kompostiusse nr 2–4 tooja omal valikul.

• Karpide kogus ei ole piiratud, korraga võib tuua kasvõi 500 karpi.

• Karp peab olema komplektne ja terve, s.t karp ja kaas, et seda saaks taaskasutada.

• Karbid ei pea olema pestud (s.t võivad olla seest mullased).

Ussikarpe saab meile saata ka pakiautomaati. Täpsema info saamiseks võta ühendust info@kalastus.eu või helista 53 325 055 (Marko).

Vaata lisa: https://www.kalastus.eu/et/p/tasuta-ussid

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga