Connect with us

Kalastaja

Kalastaja sügisene lastelaager toimus Hiiumaal

Avaldatud

kuupäeval

Mis on kõige parem tegevus maailmas? Kalastamine! Nende sõnadega lõppes juba 31. Kalastaja lastelaager, mis on viimased kolm aastat toimunud Hiiumaal.

Sügisesel koolivaheajal kogunes Luidjal toimunud laagrisse ühtekokku 20 noort vanuses 8–12, et sisustada oma aeg kalastamise ja paadiga sõitmisega. Laste seas oli neid, kel kogemusi ja isiklikku kalavarustust ehk rohkemgi kui mõnel vanal kalamehel, aga ka neid, kel oli see elu esimene kord päris ise kala püüda. Laager aga pakkus eduelamust kõigile osalejatele vastavalt nende tahtele ja võimekusele. Nii oli võimalus näiteks kaldal söödaks krevette sulatada ning nendega lesta püüda, paadist 125-meetrist võrku lasta ja hiljem selle väljavõtmisel osaleda, lanti loopida, laisil sõudmist harjutada jmt. Kaladest tabati laagri jooksul lesta, räime, siiga, säinast, särge, kiiska, ahvenat, haugi ja meriforelli. Lisaks püüdmisele tuli lastel kalad ka ise ära puhastada.

Ei puudunud ka mootorpaadi algkoolitus, kus õpiti ja korrati üle paadis viibimise ja sellega sõitmise reeglid. Lastele selgitati, et enne merele minekut tuleks kindlasti lähedastele öelda, kuhu minnakse ja millal orienteeruvalt tagasi plaanitakse olla, sest kui midagi peaks juhtuma, teavad lähedased otsima hakata. Et merele minnes tuleks endale kaldalt meelde jätta mõni võimalikult erk (võimalusel punakas) või muidu merelt selgesti jälgitav maamärk, et pärast oskaks õigesse kohta tagasi tulla. Veel selgitati lastele erinevate päästevestide olemust ja tööpõhimõtteid ning soovijad said võimaluse ise paati juhtida. Ekstra toonitati, et paadis tohib korraga püsti olla vaid üks isik, nii ei teki ümbermineku ohtu.

Lisaks kalastamisele sisustasid lapsed aega laua- ja seltskonnamänge mängides. Suur oli kasvatajate imestus, kui ühel õhtul soovisid lapsed pimedat aega nutiseadme näppimise asemel hoopis n-ö ööpüügiga sisustada. Pimedas, otsmikulambid peas ja õngeridvad peos, seisid 11 noort lesta püüdes kaldal ning trotsisid vihma ja tuult.

Viimasel laagripäeval toimus viktoriin, et kontrollida laagri jooksul omandatud teadmisi, ning jagati diplomeid. Laste peamine küsimus enne kojuminekut oli, et kas kalastuslaager ikka järgmisel aastal kah toimub. Sellest võib järeldada, et harrastuskalastajatele on sirgumas tubli järelkasv!

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga