Connect with us

Sisuturundus

Topi Natural looduslikud riiete ja jalanõude hooldusvahendid

Avaldatud

kuupäeval

Topi Natural looduslikud riiete ja jalanõude hooldusvahendid

Topi kaubamärk koondab Eestis valmistatud innovaatilised looduslikud hooldusvahendid riietele ning jalanõudele. Mina proovisin, kuidas toimivad riietelt vett ja mustust tõrjuv vahend Repel-127 ning Topi looduslik jalanõude deodorant.

„Kõik Topi Natural tooted valmivad Topi talus väikepartiidena ja käsitööna, kasutades 100% looduslikku, keskkonnasõbralikku ja mittetoksilist toorainet. Meie tooted ei sisalda silikoone, keemilisi värvaineid ega naftasaadusi. Topi Natural tooted kaitsevad nahka ning muid materjale vee ja plekkide eest, pikendades kingade, jakkide, saabaste ja teiste toodete eluiga,“ tutvustab internetis ettevõtte toodangut Topi talu peremees Kaupo. Kodulehe põhjal pakub ettevõte kokku kuut looduslikku toodet. Nendeks on Topi Natural Repel (looduslik vett ja mustust hülgav pihus riietele ja jalanõudele. 13.90), Topi Natural Wax (looduslik vaha jalatsitele ja nahkesemetele, 12.90), Topi looduslik jalanõude deodorant ja lõhnaeemaldaja (12.90), Topi looduslik jalatsite puhastuspihus (13.90), Topi looduslik kingakreem (13.90) ning Repel-127 (vett ja mustust tõrjuv aine riietele ja jalanõudele professionaalseks kasutamiseks, 16.95).

Minu eelnev kogemus sedasorti vahendite osas on piirdunud jaemüügis oleva moodsa keemiatööstuse toodanguga, mida pakutakse kaupluses reeglina siis, kui ostad uue membraankangast jope või nahast kingad. Kuna need vahendid on reeglina aerosoolsed, pole ma neid tubastes tingimustes söandanud kasutada, vaid olen igaks juhuks õue või vähemalt rõdule läinud. Mine tea, mida sisse hingad! Looduslikke vahendeid ma varem kasutanud ei ole ja seetõttu olin ka veidi põnevil, kas ja kuidas need toimivad.

Esimene katsealune, Repel-127 Pro, on kirjade järgi mõeldud töö- ja vabaajariietele ning jalanõudele ning sobib kasutamiseks nii väli- kui sisetingimustes. Vahend annab kaetavale pinnale vett ja mustust tõrjuvad omadused ning taastab membraankanga vetthülgavuse, säilitades sealjuures materjali hingavuse. Minu membraankangast jope oli äsja pesust tulnud ning lasi vihmaga vett läbi, mistap oli see katsetamiseks just õige riietusese. Kuna Repel-127 koosneb üksnes looduslikest komponentidest, pihustasin seda huvi pärast jopele toas – päris lõhnavaba vahendiga tegemist ei ole, aga sellist mõtet, et peaks nüüd kohe tuba tuulutama, kah pähe ei tulnud. Nagu kasutusjuhend ette näeb, hõõrusin vahendi nõudepesukäsnaga jopele laiali ja riputasin kuivama.

Järgmisel päeval, kui oli plaanis jopega välja vihma kätte patseerima minna, jõudis aga kohale külmalaine, nii et reaalsete katsetusteni õnnestus jõuda alles siis, kui uuesti soojaks läks. Esimene asi, mis jopega vihma kätte minnes silma jäi, oli see, et käistelt jooksid piisad kenasti maha, aga õlapiirkonnas tõmbas kangas vett sisse, ehkki otseselt ei lekkinud. Õhtul pihustasin jope õlaosa vahendiga uuesti üle ja kui järgmisel päeval jälle vihma kätte läksin, jooksid piisad ka sealt kenasti maha. Nii et tuleb olla põhjalik ja tähelepanelik, et kogu kangas vahendiga ühtlaselt kaetud saaks.

… ja siis vahend käsnaga laiali.
Algul jope korralikult märjaks…
Hinnang – toimib küll!

Järgmiseks proovisin vahendit pihustada ka nahast kingadele (jalanõud on toote kasutusalana kenasti kirjas), aga ilmselt seetõttu, et kingi oli varem korduvalt viksitud, voolas see kohe maha. Seega kui viks või mõni analoogne vahend on all, tuleb kingad eelnevalt Topi Natural Shoe Cleaneriga puhastada. Viksitud jalanõudele vahend külge ei hakka, pigem sobivad selle toote jaoks tekstiil ja puhastatud või pööratud nahk.

Teine katsealune oli Topi looduslik jalanõude deodorant ja lõhnaeemaldaja. Sellega oli lihtne. Pritsisin deodoranti kingadesse, mida ma igapäevaselt kasutan – peab ütlema, et meeldivalt hea lõhnaga toode, nina aimas ära piparmündi ja sidrunheina – ning lasin ära kuivada. Toimis küll, järgmiseks päevaks oli tavapärane kingahais peaaegu täielikult kadunud. Tootja soovitab vahendit kasutada korra nädalas, et antibakteriaalne keskkond jalatsi sees säiliks. Mina näen selle deodorandi kasutuskohana eeskätt niisuguseid jalanõusid, mida seest korralikult pesta ei saa.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et jutuks olnud toodete hinna ja tarbimisväärtuse suhe on minu arvates päris kenasti paigas. Mõlemad proovitud vahendid tõepoolest toimisid ja põgusa kasutamise põhjal mingeid märkimisväärseid momente, mille poolest looduslikud vahendid funktsionaalsuselt keemiatööstuse omadele alla oleks jäänud, ei olnud. Repel-127 kohta kirjutab tootja, et vahend peaks membraankangal toimima kolm kuud või siis esimese pesuni. Nende ridade kirjutamise ajal minul veel kolm kuud täis ei ole, seega ajalise kestvuse aspekti ma veel kinnitada ega ümber lükata ei oska.

Looduslikkus on au sees ja kes sedasorti väärtuseid hindavad, on oodatud külastama ettevõtte kodulehte (https://topi.ee) ning tutvuma kogu palutava tootevalikuga.

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.